Radnice uvažuje o změně u zahrádek restaurací

Zahrádka Clubu No. 1.

PŘÍBRAM – O rozvoji cestovního ruchu se v Příbrami mluví už několik let. Na druhou stranu v těchto diskuzích často zaznívá argument, že turisté prakticky nemají důvod ve městě zůstávat déle, než bezpodmínečně vyzaduje návštěva Svaté Hory nebo Hornického muzea. Ke změmě by mohlo pomoci zvažovaný krok radnice, který by mohl rozšířit provozní dobu zahrádek restaurací v období turistické sezóny.

„V současné době je v řešení a v diskuzi možnost prodloužení respektive zkrácení doby nočního klidu, třeba v letních měsících, tak abychom umožnili provozovatelů restaurací delší provoz předzahrádek, ale jak podotýkám, je to zatím materiál k diskuzi,“ říká starosta Jan Konvalinka.

S návrhem prodložit otevírací dobu zahrádek restaurací aspoň v pátek a v sobotu už před časem na zastupitelstvu přišel pirátský zastupitel Antonín Schejbal, který sám provozuje klub Pojistka.

Mnozí si také možná ještě vybaví „zátah“ bývalého starosty Jindřicha Vařeky společně s tehdejší místostarostkou Alenou Ženíškovou a městskou policií na zahrádku Clubu No.1 v létě 2015, který byl zdůvodňován právě nedodržováním vyhlášky o nočním klidu.

O rozvoji cestovního ruchu v Příbrami se mluví už druhé volební, ale pokud návštěvníkům našeho města zamezíme v tom, aby si v parných letních dnech mohli dát pivo nebo víno na zahrádkách v krásném historickém centru našeho města nebo i jiných lokalitách Příbrami, tak zcela určitě přijdeme o jeden z důvodů, proč by měli turisté v Příbrami zůstávat déle, než vyžaduje návštěva Svaté Hory nebo Hornického muzea.

Komentáře