Radnice se s Bednou dohodla na stěhování. Klub zamíří do Školní ulice

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Na únorovém zasedání zastupitelstva informoval starosta Jan Konvalinka o záměru přestěhovat nízkoprahový klub pro mládež Bedna do nových prostor. Důvodem byly stížnosti obyvatel pěší zóny Cíl, kde klub sídlí, na toto zařízení.

Starosta se zástupci Bedny sešel v pátek 24. února, aby společně prodiskutovali podmínky stěhování i výběr nové lokality. Původně nabízené prostory městem klubu totiž nevyhovovaly. „V přátelském duchu jsme se dohodli na stěhování Bedny a to do objektu ve Školní ulici. Je to bývalá ordinace doktorky Štrobachové a domluvili jsme se, že se přestěhujeme v průběhu následujících měsíců,“ řekla po setkání vedoucí Bedny Kamila Zelená s tím, že už se v nových prostorách zástupci Bedny byli podívat a jsou pro ně vyhovující. Klub se tak měl přesunout jen o několik stovek metrů od současného místa.

Na provoz klubu, který se nyní nachází v přízemí jednoho z bytových domů na pěší zóně Cíl, si stěžovali delší dobu místní obyvatelé. „Opakovaně jsem jednal se zástupci této organizace ve smyslu důrazného varování a upozorňování na nevhodné chování dětí, které jejich zařízení navštěvují. Otázka výpovědi z nájmu byla vždy na stole,“ uvedl na únorovém zasedání zastupitelstva Jan Konvalinka s dodatkem, že to, co Bedna dělá, považuje za nesmírně záslužné a důležité a uvědomuje si, že práce s dětmi z ubytoven není jednoduchá.

Nízkoprahový klub Bedna začátkem března oslaví už třináctý rok své existence a při této příležitosti zařízení připravuje pro veřejnost Den otevřených dveří.

Komentáře