Radnice předloží zastupitelům čtyři varianty regulace hazardu

PŘÍBRAM – Příbramští zastupitelé se budou na svém zasedání v pondělí 23. ledna opět zabývat omezením hazardu na území města. Radnice předloží celkem čtyři varianty na jeho regulaci. Při posledním projednávání se pro omezení vyslovilo pouze deset z pětadvaceti zastupitelů.

Omezení hazardu bylo jedním hlavních předvolebních slibů příbramské TOP 09 a především současného místostarosty Václava Švendy. Ten se v minulosti neúspěšně snažil tento bod prosadit za zasedání zastupitelstva. „Rozhodli jsme se zastupitelům předložit celkem čtyři různé varianty. Jedna počítá s přidáním dalších adres, tak jak si o ně žádají provozovatelé, druhá je naopak vyjmutí některých adres ze současného seznamu, další variantou je schválení nové vyhlášky o provozování hazardu v Příbrami a poslední je pak plošný zákaz hazardu na celém území města,“ přibližuje návrh vedení města místostarosta Švenda. Radnice si uvědomuje, že omezením nebo úplným zákazem připravuje městskou kasu o významný zdroj peněz. „Tato částka dosahuje téměř ke třiceti miliónům a když si vezmete, že rekonstrukce Nového rybníku má přijít na dvacet pět miliónů, tak je to opravdu významná položka rozpočtu,“ dodává starosta Jindřich Vařeka.

Radnice připravila k tomuto bodu nejbližšího zasedání předjednání se zastupiteli. „Toto předjednání by nám mělo ukázat, zda budeme na zastupitelstvu schopni najít nějaký konsenzus přijatelné regulace hazardu v Příbrami,“ dodává Václav Švenda.

Komentáře