Rožmitálský radní Aleš Haluska k sociální péči

Aleš Haluska

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Do redakce nám přišel názor radního Aleše Halusky na některé sociální služby, které poskytuje Domov seniorů v Rožmitále. 

Dne 12. 11. 2019 jsem měl možnost jako radní našeho města, navštívit Centrum Rožmitál p. Tř. poskytovatele sociálních služeb – (Domov seniorů). Přátelskou návštěvu našich klientů (dědečků a babiček), nad kterými má naše město opatrovnictví.

Z vlastní zkušenosti, kdy sám mám opatrovnictví nad svým mentálně postiženým bratrem, o kterého se starám, mě daná věc zajímala. V doprovodu paní Havlenové zaměstnance městského úřadu v Rožmitále, která má celou problematiku a všechny naše klienty v opatrovnictví na starosti. Domov Důchodců navštěvuje naše město i s dárečky často, u příležitosti jubileí našich občanů, nebo na různých akcích.

Tato přátelská návštěva byla tak trochu jiná. Přesněji opatrovnictví nad klienty, které má naše město je složitější. Tyto klienti jsou zbaveni svéprávnosti a jak jsem se přesvědčil nevnímají běžný život okolo sebe. Mnohdy jsou bez rodiny a i v různých finančních problémech.

Z vlastní zkušenosti vím, že daná problematika je velice náročná. Proto bych velice rád za naše město poděkoval paní Havlenové, která danou neviditelnou neb důležitou práci vykonává. Naše klienty pravidelně navštěvuje, komunikuje jak s nimi, tak s ošetřujícím personálem, vyřizuje veškerou administrativu a mnoho další neviditelné důležité práce, za kterou si zaslouží poděkování.

Řekl bych, že to chce mít srdce na tom správném místě. Určitě v přátelských návštěvách našich klientů budeme pokračovat a danou problematikou se budeme zabývat nadále.

S úctou Aleš Haluska

Komentáře