Rada města nevyhověla žádosti o prodloužení pronájmu restaurace

PŘÍBRAM – Nájemce restaurace Plzeňka „Zlatý soudek“ projevil zájem o prodloužení nájmu o deset let. Celkem by tedy měl prostor v pronájmu 30 let, tedy až do roku 2048. Nicméně jeho návrh rada města zamítla.

„Nájemce chtěl tímto návrhem srovnat technické zhodnocení , aby se mohlo odepisovat na třicet let, takže chtěli mít tu nájemní smlouvu také na 30 let. Shodli jsme se na tom, že nájemní smlouva, tak jak je postavena nyní je vyhovující pro město a neohrožuje to odepisování technického zhodnocení, takže jsme se shodli v názoru neprodloužit tu nájemní smlouvu,“ říká místostarosta Martin Buršík.

Podle rady města vzhledem k tomu, že i podle současné smlouvy lze odepisovat technické zhodnocení, nebylo nutné nájemní smlouvu prodlužovat na tak dlouhou dobu. „V tuto chvíli je ta smlouva uzavřena do roku 2038, nicméně město je rádo, že tato restaurace v městských prostorách funguje. Věřím, že to je jedna z těch restaurací, která pandemický výpadek přežije bez nějakého zásadního výkyvu,“ dodal starosta města Jan Konvalinka.

Komentáře