Psí park u lesoparku Litavka vznikne ještě letos

Psí park vznikne ve výběhu u lesoparku Litavka.

PŘÍBRAM – O parku pro volné venčení psů se ve městě mluví už několik let. Původně se o něm uvažovalo naproti skateparku, nyní ale vzniká místo výběhu pro kozy na začátku lesoparku Litavka.

Na oplocení výběhu už bylo ve spodní části natažené hustší pletivo, aby menší plemena psů neutekla, nyní se pracuje na vchodu do výběhu. „Také už nám měly přijít agility, ale někde se to zaseklo, takže musíme zjistit, co se děje,“ řekla místostarostka Zorka Brožíková. Podle jejích slov se také ještě řeší nějaké drobné úpravy provozního řádu.

V současné době se pracuje i na zabezpečeném vchodu. Mělo by jít o stejný systém, jaký zná veřejnost u výběhu na Novém rybníku.

Psí park byl také jedním z návrhů z letošního participativního rozpočtu, kam ho zhruba v rozpočtu tři čtvrtě milionů korun navrhla v oblasti Fialova rybníku Dominka Vařeková. V budoucnu by i ten návrh měl dojít realizace. „Projekt vnímám jako velmi dobrý. Jeho myšlenky budou sloužit jako podklad pro vytvoření dalšího psího parku v této oblasti,“ řekl starosta Jan Konvalinka s tím, že ale nejdříve se bude stavět železniční zastávka v této části města, pak by mělo dojít i na samotný psí park. Zastávka by měla vzniknout na jaře příštího roku.

Komentáře