První řidič v Krátké doplatil na jízdu v protisměru

První hříšník doplatil na jízdu po paměti, která ho zavedla do jednosměrky v protisměru. Foto: Policie ČR

PŘÍBRAM – Ač jsou od poloviny letošního července ulice Jungmannova a Krátká v Příbrami III jednosměrkami, tak téměř denně někdo „profrčí“ především druhou zmíněnou ulicí v protisměru. Tedy z Jungmannovy do Smetanovy. A jednou to přijít muselo, v pátek odpoledne tak první hříšník doplatil na to, že jezdí po městě popaměti a nikoli podle dopravního značení.

Že jízda po Příbrami a také parkování je tak trochu styl „Divoký západ“, je víceméně známá věc. To že řidiči ignorují změnu v dopravním značení, potvrdila i dopravní nehoda, k níž došlo v pátek 22. září na křižovatce ulic Krátka a Smetanova.

O změně Jungmannovy a Krátké z obousměrných na jednosměrné sice informovalo jak město ve svých pravidelných Minutkách, tak i další média, nicméně celá řada řidičů tuto změnu stále nezaregistrovala a vesele jezdí Krátkou nahoru do Smetanovy – nicméně ale už tři měsíce v protisměru. A tak bylo jen otázkou času, kdy k nějakému střetu vozidel dojde.

„V pátek odpoledne vyjížděli příbramští policisté k lehké dopravní nehodě dvou vozidel, kdy jedno z nich jelo v protisměru Krátkou ulicí, která je jednosměrná,“ uvedla policejní tisková mluvčí Michaela Richterová.

Tak doufejme, že po této události si řidiči začnou více všímat dopravního značení a nebudou jezdit popaměti.

Komentáře