První dva byty v DPS Hradební se dočkaly opravy

PŘÍBRAM – Loni na podzim se objevila informace, že dům s pečovatelskou službou (DPS) v Hradební ulici nesplňuje požadavky pro požární bezpečnost na tento typ budov a navíc je jako DPS od roku 1982 užívaný v rozporu s kolaudačním zařízením. V těchto dnech byla dokončená oprava prvních dvou bytů.

Vedení města rozhodlo, že režim DPS chce v domě ponechat a tak bude muset potřebnou rekonstrukcí (viz. video s radním Václavem Dvořákem). Oprava prvních dvou bytů je už hotová a pokračuje se dále podle toho, jak se byty postupně uvolňují. Dva nově opravené byty budou navíc využity jako takzvaně „přechodné“. „Současní nájemníci se do nich načas přestěhují, my jim opravíme jejich byty a po rekonstrukci se zase přestěhují zpět,“ uvedla místostarostka Alena Ženíšková s tím, že opravy budou probíhat postupně a všem nájemníkům se při stěhování dostane náležité pomoci.

V opravených bytech byly kompletně vyměněny rozvody elektřiny (včetně jističů), vody, odpadů a odvětrávání, v koupelně se vany vyměnily za pro seniory bezpečnější sprchové kouty, jsou tam také nová umyvadla a záchodové mísy, v celém bytě byly vyměněny dlažby a linolea, byly repasovány parkety. V kuchyni došlo k výměně kuchyňských linek a nově byl také do ní vyveden přívod pro pračku. Nezapomnělo se ani na zavedení kabelů na elektrickou požární signalizaci. Nový nátěr dostala topná tělesa, obrubně dveří a vyměněny byly i vnitřní dveře. „Schází nám ještě vyměnit vstupní dveře za protipožární, tato výměna však proběhne až po dokončení projektové dokumentace při první etapě rekonstrukce společných prostor,“ doplnila na závěr Ženíšková.

Komentáře