První dubnovou sobotu se bude opět uklízet město i okolní příroda

PŘÍBRAM – Každoročně na jaře a na podzim se koná akce ekologická akce „Ukliďme Česko“ a letos jarní temín připadá na sobotu 2. dubna. Ulízet se bude tradičně také v Příbrami a okolí.

V rámci této ekologické akce se dobrovolníci vydávají do ulic či lesů  a uklízejí nepořádak, který se v přírodě i městech nahromadil nezodpovědným chováním lidí. „V letošním roce akci připravujeme na sobotu 2. dubna v čase od 8 do 13 hodin. Základní úklidové trasy vytipujeme, tak jako v minulosti, ovšem ze zkušeností víme, že řada přihlášených dobrovolníků rovnou přichází s vlastním návrhem lokality, kterou chtějí zbavit odpadu,“ říká Marcel Strnad z Odboru životního prostředí.

Dobrovolníci se mohou již teď přihlásit na Odboru životního prostředí – telefonicky na čísle 318 402 476 nebo emailem marcel.strnad@pribram.eu. Vyhlášená úklidová akce se netýká pouze samotného města, ale také přilehlých osad. „Pro přihlášené dobrovolníky zajistíme rukavice, pytle a následný svoz odpadu z příslušných lokalit,“ dodává Strnad s tím, že svoz nasbíraného odpadu následně zajistí Technické služby Příbram.

Komentáře