Průjezd do Dlouhé z Milínské se otevře v květnu

PŘÍBRAM – Jízda centrem Příbrami je nyní opravdu pro silné nervy. Důvodem je uzavření části Milínské ulice v úseku mezi odbočkou do Dlouhé ulice a odbočkou do Alešovy ulice. Město v této části opravuje kanalizaci.

V souvislosti s tímto omezením došlo k výraznému zvýšení dopravy v ulicích Mixova, Smetanova, Jungmannova a na Komenského náměstí v Příbrami III, ale také k hustějšímu provozu v ulicích Březnická a Čs. armády v Příbrami IV či v ulici Riegrova a Plzeňské směrem ke kruhovému objezdu. Nicméně řidiči se musí připravit na fakt, že tato situace nějakou dobu potrvá, protože práce v Milínské jsou rozložené do dvou etap, kdy po dokončení prácí v nynějším úseku se přesunou do úseku od odbočky do Alešovy ulice po restauraci Na Marjánce. Ten bude také zcela uzavřený pro dopravu.

K jisté úlevě by ale mohlo dojít otevřením průjezdu z Milínské do Dlouhé. „Tam nyní pracují plynaři a počítáme s opětovným otevřením Dlouhé ulice v květnu,“ prozradila tisková mluvčí města Eva Švehlová. Tím by část aut jedoucích do historického centra města mohla využít například Spojovací ulici a přejezd přes křižovatku do Dlouhé.

Samotné práce na vodohospodářském majetku města v Milínské ulici by měly skončit v srpnu.

Komentáře