Projekt kruhového objezdu u bazénu dál žije

Kruhový obejzd by měl vzniknout místo křižovatky mezi divadlem a bazénem.

PŘÍBRAM – Projekt zamýšleného okruhového objezdu na křižovatce třídy Osvobození a ulice Legionářů budil před pár lety poměrně silné vášně. Nicméně sice k realizaci zatím nedošlo, to ale neznamená, že se s ním dál nepočítá. Rada města se svých dvou nedávných zasedání totiž opět zabývala přeložkou elektrického vedení, které musí stavbě kruhového objezdu předcházet.

„Při plánování této kruhové křižovatky tam při jejím plánování vznikla s ohledem na její dimenze poměrně velká vlna nevole tamních obyvatel s tím, že by to tam zkomplikovalo dopravu, že by světla od aut svítila do oken a podobně,“ vzpomíná na problémy vzniklé před několika lety v souvislosti s tímto projektem starosta Jan Konvalinka.

Ovšem vedení města o stavbě kruhového objezdu v této části města dál počítá. „Ta kruhová křižovatka je tam ale nesmírně potřebná a to z důvodu zklidnění a zpomalení dopravy na třídě Osvobození, aby se na ní pak daly vybudovat podélné parkovací stání,“ vysvětluje příbramský starosta s tím, že dříve či později se na místě současné křižovatky třídy Osvobození a ulice Legionářů kruhový objezd objeví. „Bude to sice v jiných parametrech, tak aby nebyl kolizní s potřebami tamních obyvatel a aby tam mohl být, tak se musí přeložit to elektrické vedení,“ dodává Konvalinka.

Město už má s ČEZem přeložku domluvenou a dojít by k ní mělo v následujících měsících. Celý postup už je neprojektován a připraven. Po dokončení přeložky bude vše připraveno proto, aby v budoucnu mohl kruhový objezd u plaveckého bazénu vzniknout.

Komentáře