Prodá dnes zastupitelstvo chatu Granit? A zvolí nového člena kontrolního výboru?

PŘÍBRAM – Dnes odpoledne se poprvé v novém roce sejdou zastupitelé města. Na programu mají pouhých 15 bodů. Nicméně vzhledem k tomu, že třináctým v pořadí je bod týkající se záměru prodeje městské rekreační chaty Granit na Šumavě, tak se dá předpokládat dlouhá abouřlivá diskuze.

Proti záměru prodeje, který bude dnes vedení města předkládat se totiž mezi veřejností zvedla poměrně silná vlna nevole, připomínající situaci v době prodeje budovy bývalé I. polikliniky. Zástupci části opozice už avizovali, že prodej budovy rozhodně nepodpoří. Ovšem na prosazení tohoto návrhu má vládní koalice ANO a Příbramáci pro Příbram v případě tiché podpory zastupitelů za KSČM hlasů dostatek.

Další bodem, kde se zřejmě bude déle debatovat, je bod číslo 4, volba nového člena kontrolního výboru. Je totiž spodivem, že zastupitelstvo bude doplňovat kontrolní výbor, přestože od prosincového zasedání de facto nemá po rezignaci zastupitele za TOP 09 Marka Školouda předsedu Finančního výboru, a o tom se jednat nebude. 

Zastupitelé v 16 hodin vzhledem k epidemiologické situa opět v Estrádním sále kultruního domu. Zasedání bude tradičně také přenášeno online.

 

Komentáře