Přibývá srážek se zvěří

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Od začátku roku se stalo na příbramských silnicích přes dvě stě nehod se zvířaty, nejčastěji šlo o srážky se srnčí zvěří. Řidiči by se měli během jízdy plně věnovat řízení a neustále být obezřetní.

V týdnu v nočních hodinách havaroval u obce Nová Ves pod Pleší šestadvacetiletý řidič. Do jízdní dráhy mu měla vběhnout lesní zvěř. „Muž začal intenzivně brzdit, poté vyjel mimo komunikaci a následně narazil do betonového oplocení,“ uvedla mluvčí příbramských policistů Monika Schindlová. Při nehodě utrpěl lehké zranění. Hmotná škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

Samozřejmě nejlepším preventivním opatřením je nízká rychlost jízdy, protože tím vzniká prostor pro včasnou reakci. „Pokud motorista spatří zvěř včas, mě by sešlápnout brzdový pedál a použít výstražné zvukové znamení. Jestliže již nejde srážce nijak zabránit, potom je nutné intenzivně brzdit a neuhýbat. Úhybný manévr je mnohem víc nebezpečný, protože hrozí např. přejetí do protisměru, čelní náraz do protijedoucího automobilu nebo náraz do stromu u silnice,“ radí policejní mluvčí Monika Schindlová.

Komentáře