Příbramští mladší žáci a přípravka odehráli první turnaje v novém roce

Foto. TJ Spartak Příbram

PŘÍBRAM – Házenkářský oddíl TJ Spartak Příbram vyslal o uplynulém víkendu na turnaje družstva přípravky a mladších žáků. V sobotu zavítala přípravka do Kutné Hory a v neděli mladší žactvo navštívilo Louny.

Turnaje přípravky se zúčastnilo celkem deset družstev. Sparta Kutná Hora 1-2-3, TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 1- 2 – 3, Házená Mělník 1-2, , TJ Spartaku Příbram a místo Pardubic které nedorazily, nastoupilo družstvo Sparta Kutná Hora 4. Hrací doba byla pořadatelem určena na 1×12 minut. Příbramští vyrazili na turnaj kvůli chřipkovému období pouze s pěti dětmi.

Jedním z pětice zdravých byl Štepán Hampl, který vyrazil na svůj první turnaj jako absolutní nováček. Jeho kariéra v házené začala ve středu 7. února a hned o čtyři dny později nastoupil k utkání. První zápas se dětem moc nepovedl. Byly na hřišti zmatené a rozpačité. Druhý zápas byl však lepší a děti se svoji první výhrou na turnaji motivovaly do dalších zápasů.

Ke stabilně výborně hrajícímu Lachmanovi se přidal i debutant Hampl, který svým pojetím hry příbramské trenéry nadchnul. Kluci byli nuceni odehrát celý turnaj bez jediné možnosti vystřídat a odpočinout. Bylo na nich vidět obrovské nasazení a i když již posledním zápasu síly chyběly, stále bojovali. „Z turnaje jsme odjížděli s pocitem spokojenosti. Děti plnily své úkoly, tak jak jsme po nich chtěli a byly za to také po zásluze odměněny,“ dodala trenérka Procházková.

Oba příbramští trenéři vyzdvihli především výkony dvojice Hampl – Lachman, ale nutno podotknout, že i ostatní tři hráči se rvali o každou příležitost a bojovali proti většinou větším soupeřům.  „Na poslední chvíli se omluvilo dost dětí, a tak nám nezbylo nic jiného než doufat, že to kluci zvládnou bez střídání. Příjemně překvapili a turnaj zvládli na výbornou a myslím si, že za všechny mohu říct, že se turnaj velmi povedl a určitě se těšíme na další turnaje,“ doplnil trenér Kuchařík

Na další turnaj je družstvo přípravky přihlášeno 11.3. do Zruče n. Sázavou

Sestava:

Michal Lachman, Jan Kuchařík, Daniel Juzu, David Horák, Štěpán Hampl

Foto. archiv klubu

Výběr mladších žáků, který vyrazil do Loun, byl ovšem zdecimován chřipkovou epidemií podstatně více. Ze základní sestavy zbyla zdravá jen Lubasová a tak trenér doufal, že hráčky a hráči druhého sledu chytnou svou šanci a předvedou, že se i s nimi musí počítat. To se tentokrát bohužel nestalo.Tým, který byl doplněn třemi minižáky, aby mohl na turnaj vůbec odcestovat, od začátku nefungoval.

Hráči se po hřišti pouze ploužili a až na výjimky to vypadalo, že o hru vůbec nejeví zájem. Bylo vidět, že ve všech utkáních, do kterých nastoupili, spoléhají jen na Lubasovou a chtějí být pouze součástí družstva, nikoliv hráči. Na turnaji se utkali postupně s celky Mělníka, Rokycan, Loun a Mostu. Z celého turnaje se jim podařilo vyhrát jediný zápas a to nad soupeřem z Rokycan, kdy opět úřadovala hlavně Lubasová, která si z turnaje odvezla individuální ocenění v podobě nejlepšího střelce celého turnaje.

„S turnajem nejsem spokojen ani trošku. Kromě Terezy to všichni pojali jako výlet a ani se nesnažili házenou předvádět. Jsem z jejich nasazení velice zklamán. Jediná, kdo si zaslouží čas na práci je Janoušková, pro kterou to byl vůbec první turnaj v této kategorii. Ostatní absolutně propadli,“ zhodnotil trenér Pecka vystoupení svých svěřenců.

Sestava:

Votánková – Lubasová T, Vaďurová, Jurásková, Janoušková, Krejčík, Macháček, Šaroun

Další akcí pro mladé házenkáře bude Memoriál Ing. Zdeňka Vojíře, který pořádají ve Sportovní hale města Příbram v neděli 25.2., na který srdečně zvou.

Komentáře