Příbramští hokejisté porazili Benátky a přivezli domů tři body

PŘÍBRAM/BENÁTKY NAD JIZEROU – V posledním zápase před startem nadstavby ukázal HC Baník Příbram svou sílu a vyšlápl na tým Benátek, který tak na poslední chvíli přišel o možnost účasti ve skupině vítězů. Příbram se představila v plné síle, což bylo znát už v první třetině.

První třetina začala lépe pro domácí a hned ve druhé minutě se před Jirouška protlačil Zumr, ale příbramský brankář parádně vychytal samostatný únik betonem. O minutu později to před příbramskou brankou opět vřelo a po vyražené střele Vágnera musel ještě Petr Jiroušek vynikajícím zákrokem zasáhnout proti dorážce Douši. Baníku se v čase 7:34 nabídla šance v podobě přesilové hry, kterou se ale nepovedlo přetavit ve vedoucí branku, a diváci si tak museli na první gól počkat až do druhé půlky úvodního dějství, kdy se po chybě příbramských dostal do úniku Vágner, který našel Martínka a ten pohotově zakončil. Vyrovnávací branka Baníku ale na sebe nenechala dlouho čekat, a před odchodem do kabin srovnal na 1:1 Tomáš Furch, který se v předbrankovém prostoru dostal k odraženému puku a rozvlnil Brázdilovu síť.

Druhá třetina začala vyloučením Lukáše Bednaříka a domácím stačilo k vstřelení branky pouze pár vteřin. Příbramští totiž po prohraném vhazování nedokázali zastavit nahození od modré, a vyražený kotouč pak do odkryté brány dorazil nikým nebráněný Martínek. Radost domácích ale netrvala dlouho, protože Havlín čistým průstřelem vyrovnal. Jiroušek fantastickými zákroky podržel Příbram v oslabení.

V závěrečném dějství převzal Baník otěže a ve 58. minutě se Martínek dostal k bráně, ale Jiroušek výborně zlikvidoval jeho pokusy. Nakonec se ale Příbram ujala vedení díky gólu Hasmana v oslabení. I přes dvougólový pokus Martínka se Baník radoval z cenné výhry po třech nevydařených zápasech.

Trenér A-týmu HC Baník Příbram, Radek Bělohlav, uvedl: „Utkání hodnotím pozitivně, jsem rád, že se nám podařilo v závěru základní části vyhrát a tým to potřeboval. Vstup do zápasu jsme neměli úplně ideální, ale Petr Jiroušek nás výborně podržel. Ve druhé třetině jsme po zaslouženém gólu soupeře začali bojovat a skóre jsme rychle srovnali. Třetí třetina pak byla z našeho pohledu výborně sehraná, podařilo se nám dotáhnout zápas do vítězného konce.“

Ve středu 17. ledna přivítají příbramští hokejisté na domácím ledě týmu Mostu. Zapás začíná v 18:30.