Příbramští házenkáři zdolali Zruč jen několik vteřin před koncem

Foto: archiv klubu TJ Spartak Příbram

PŘÍBRAM/ZRUČ NAD SÁZAVOU – Minulou neděli odehráli starší žáci Spartaku Příbram další utkání sdruženého oblastního přeboru v házené. Tentokrát jejich soupeřem byl tým Jiskry Zruč nad Sázavou.

Podzimní utkání těchto soupeřů vyhráli hráči Spartaku Příbram 32 : 31 brankou Hadače tři vteřiny před koncem utkání. K utkání do Zruče odjeli Spartakovci pouze v sedmi lidech, mimo jiné i bez již zmiňovaného Hadače, doplněni o Wimmera z mladších žáků v brance.

Vstup do utkání příbramských poznamenala řada nepřesností vyvolaná nesehraností týmu. Toho využili domácí a ujali se vedení. Spartakovci však díky Pekárkovi a velmi dobré obranné hře domácím dlouhý pocit radosti z vedení neumožnily. Do poloviny prvního poločasu si spartakovci vybudovali tříbrankové vedení, o které se postaral kromě Pekárka i Němejc. Hráči Spartaku měli po celou dobu prvního poločasu utkání pod kontrolou a do šaten odešli se čtyřbrankovým náskokem.

Do druhého poločasu vstoupili domácí opět lépe. Druhou změnou ve hře byla skutečnost, že příbramským přestala pracovat obrana na straně jedné, ale začalo se jim dařit v útoku na straně druhé. To vedlo k bezstarostné útočné hře na obou stranách, ve které si Příbramští udržovali čtyř až pětibrankové vedení. Zápletku v utkání způsobila hra nohou hráče ze Zruče, která umožnila příbramským hrát přesilovou hru. Bohužel hráči Spartaku s ní naložili velmi nezodpovědně. Během první minuty přesilovky inkasovali tři rychlé branky a vzápětí dostal Lirš dva dvojminutové tresty současné, to znamenalo, že Spartak šel do čtyř.

Ke smůle spartakovských zručští si dali na hře záležet a skóre utkání deset minut před koncem utkání vyrovnali. Od této chvíle měli domácí herní převahu. Tato převaha byla způsobena tím, že na straně domácích se prosazovali hráči ze všech postů, naproti tomu se Spartakovci mohli opřít pouze o dvojici Pekárek Němejc. Do kritické situace se hráči Spartaku dostali pět minut před koncem utkání, kdy se přestalo dařit do té doby bezchybně hrajícímu Pekárkovi, a tým se musel spolehnout na produktivitu Němejce.

Naštěstí pro příbramské Němejc roli opory týmu zvládl a sedm vteřin před koncem utkání rozhodl o vítězství Spartaku 27 : 26. I přes vítězství se opět ukázal základní problém starších žáků Spartaku Příbram, malá členská základna. „Proto se obracíme na rodiče s prosbou, pokud máte doma dítě na rozené po 1. 1. 2003 se zájmem o pohyb a s touhou něco někam házet přiveďte ho k nám. Tréninky jsou v pondělí a ve středu od 17 hodin na hřišti Pod Svatou Horou,“ láká nové hráče trenér příbramských házenkářů Josef Holeček.

Jiskra Zruč nad Sázavou – TJ Spartak Příbram 26 : 27 ( 8 : 12)

Sestava a střelci Spartaku Příbram:
Wimmer – Fedoruc 4, Semorád, Pekárek 10, Dvořák 3, Němejc 9, Lirš 1

Josef Holeček

trenér TJ Spartak Příbram

Komentáře