Příbramským házenkářům se proti Mělníku příliš nedařilo

Foto: oddíl házené TJ Spartak Příbram

PŘÍBRAM – První květnovou neděli přivítali starší žáci Spartaku Příbram na svém hřišti házenkáře z Mělníka. Příbramští do utkání nevstoupili moc dobře. Na úvodní branku soupeře odpověděli domácí Němejcem, avšak to byl v úvodu jediný moment, kdy domácí se soupeřem drželi krok.

Důvodem ztráty byl výborný výkon Dohnala v brance hostí, který ji pro příbramské dokonale zavřel. Především díky jeho výkonu hosté vedli v polovině prvního poločasu rozdílem pěti branek. Domácí však měli ve svém středu Pekárka, který sérií tří branek v řadě vyburcoval domácí ke stíhací jízdě. Jelikož se příbramští házenkáři mohli opřít o velmi dobrou obranu, odcházeli do šaten pouze s jednobrankovou ztrátou.

Bohužel vstup do druhého poločasu se jim nezdařil a hosté si opět velmi rychle vypracovali pětibrankový náskok. Domácí se však nevzdali a pět minut před koncem se jim podařilo snížit náskok hostí na dvě branky. Především díky střelecké úspěšnosti Lirše a Němejce, která byla podpořena dobrou obranu. V dalším stíhání Příbrami zabránilo obdržení série tři laciných branek, které dostala během dvou minut. Tyto branky rozhodly o konečném vítězství hostí. V dalším kole příbramští žáci vyjíždějí na hřiště Jiskry Zruč nad Sázavou.

Josef Holeček

trenér TJ Spartak Příbram

TJ Spartak Příbram – Házená Mělník 19 : 24 ( 10 : 11 )

Sestava a střelci Spartaku:
Wimmer – Štětka, Hadač 3, Semorád, Pekárek 6, Šíp 1, Dvořák, Němejc 4, Lirš 5/1

Komentáře