Příbramským házenkářům odstartovala nová sezóna

PŘÍBRAM  – Mladší žáci TJ Spartaku Příbram vstoupili do nové sezóny minulou neděli domácím turnajem. Víkend předtím se zúčastnili Házenkářského festivalu v Lovosicích, který měl pro příbramáky představovat opětovné seznámení s tímto sportem po letní přestávce a jako hlavní cíl mělo být stmelení kolektivu.

Do nedělního turnaje nastoupily kromě nemocných Maška a Pekárka B. všechny opory, které již tradičně doplnili šikovnější z minižáků, aby také zjistili, jaký je rozdíl hrát na malém a velkém hřišti.

Soupeři jim tentokrát byly hráči z Mělníka a dvě družstva z Úval. Čekaly na ně tedy tři zápasy, ve kterých se museli přizpůsobit hned několika změnám oproti sezóně loňské. Z družstva odešli do vyšší kategorie hráči Pekárek O. a Štětka a tím se museli vyrovnat i se ztrátou jejich nejlepšího střelce. „S novým ročníkem odstartovalo zároveň několik změn v herním systému mladších žáků. Zásadní změnou bylo zavedení povinné celoplošné osobní obrany v posledních deseti minutách zápasu, což nám dělalo nemalé problémy jak v útočné, tak obranné činnosti,“ připomněl změny v taktice Spartaku trenér Pavel Pecka.

Na tomto turnaji bylo zřejmé, že trenér vždy do začátku nasazuje skupinu zkušenějších a na lavičce na svou šanci čekali ti mladší. Na hřišti byl vidět patrný rozdíl ve vyhranosti obou skupin. „V klasické systémové hře jsem byl s předvedeným výkonem vcelku spokojen. Hráčky a hráči zkušenější ukázali, že dokáží působit v obraně kompaktně a i v přechodové fázi do útoku byla souhra znát. U hráčů druhého sledu byl bohužel patrný strach z možných chyb, ale i tak se snažili předvádět pěkné výkony,“ konstatoval trenér příbramských házenkářů.  

Střelecky se spartakovci opírali zejména o Lubasovou, Fišerovou a Wimmera A., kteří svým pohybem motali obranám soupeřů hlavy a ukázali tím svoji vyzrálost. Turnaje mladších žáků se stejně jako v loňské sezóně hrají ber výsledku, tudíž je jasné, že vítězi se stali všichni, kteří se zúčastnili.

Sestava: Votánková – Vaďurová, Fišerová, Lubasová, Wimmer, Šaroun, Žingor, Říha, Krejčík, Bartoň, Macháček J., Macháček M.

Komentáře