Příbramská ODS si zvolila nové vedení

PŘÍBRAM – Příbramská ODS má od konce října nové vedení. Zdeňka Havrančíka v předsednickém křesle nahradil současný zastupitel Miroslav Peterka a druhým mužem příbramské ODS se stal někdejší starosta a také bývalý ministr zemědělství Ivan Fuksa.

Miroslav Peterka zvítězil nad protikandidátem Petrem Magerou o čtyři hlasy. Ivan Fuksa pak na místo místopředsedy protikandidáta neměl. Členy rady se stali: Ladislav Truhlář, Lubomír Vrána, Samir Poul a také někdejší místostarosta města Václav Černý.

Strana má v městském zastupitelstvu dva zastupitele. Už zmíněného Miroslava Peterku a ještě Svatopluka Chrastinu, který je zároveň městským radním. Tím se stal po vstupu ODS do „koalice“ s vítězným hnutí ANO a Příbramáky pro Příbram s de facto tichou podporou komunistů. 

ODS se v současném zastupitelstvu zatím asi nejvíce vymezuje proti plánované rekonstrukci příbramského bazénu. Nicméně v případě hlasování k věcem týkajícím se tohoto projektu se většinou oba zástupci zdrží, nebo nehlasují, protože míří například na dovolenou.

Ostatně dovolená byla i příčinou malého faux pas na říjnovém zastupitelstvu, kdy Svatopluk Chrastina přišel s připomínkami k navrhované změně rozdělování dotací pro sportovní oddíly a další spolky a organizace, ovšem při hlasování na radě města tento návrh podpořil, jak mu připomněl zastupitel za TOP 09 Václav Švenda. Chrastina mu na to odpověděl, že se vrátil z dovolené a tak prý materiály pořádně nečetl. Je tedy možné, že až se bude hlasovat o zahájení rekonstrukce bazénu, opět vyrazí někam na dovolenou, nejlépe asi někam k vodě.

Zde se můžete podívat na krátké video z roku 2018, kdy jsme se Ivana Fuksy, Miroslava Peterky a Václava Černého ptali, jaké oblasti by se chtěli v našem městě nejvíce věnovat.

Komentáře