Příbramská nemocnice má novou porodnici (fotogalerie)

Primář porodního oddělení Petr Chudáček (uprostřed) usiloval o novou porodnici několik let.

PŘÍBRAM – Nové porodní sály i pět nových dvoulůžkových pokojů pro rodičky má od včerejška příbramská nemocnice. Pokoje jsou nadstandardně vybavené a je na nich možná i přítomnost otce. Jejich vybudování vyšlo na 103,5 miliónu korun. Ročně v příbramské nemocnici rodí víc jak tisíc maminek.

O vybudování nové porodnice usiloval primář porodního oddělení Petr Chudáček víc jak deset let. „Současné prostory na ten počet porodů, co máme, byly značně nevyhovující. Sice jsme se snažili rodičkám ty pokoje vybavit a držet je mimo ty naše problémy, ale zázemí pro personál, prostory pro převážení pacientek byly nevyhovující a i ten operační sál byl zastaralý,“ říká primář porodního oddělení s tím, že přístrojově je nemocnice vybavena výborně, ale hlavním problémem byl nedostatek místa.

Ten s novými prostory ale odpadá a zdravotníci už nemusí ženy posílat rodit jinam. Kapacita novorozeneckého oddělení se díky rekonstrukci zvýšila z 16 na 28 lůžek. Pokoje jsou nadstandardně vybavené, jsou tam masážní trysky v porodních sprchách, jeden pokoj má i relaxační vanu určenou na úlevu od bolesti. „Všechny pokoje jsou dvoulůžkové bez jakýchkoli příplatků, pakliže by manželský pár chtěl pokoj použít pro sebe, nebo by rodička chtěla být sama na pokoji, tak to už spadá do nadstandardní péče,“ dodává MUDr. Chudáček.

Komentáře