Až kruhový objezd na Skalce zastavil v noci motorkáře, který ujížděl policistům z Prahy

Foto: Policie ČR

PRAHA/PŘÍBRAM – Několik policejních hlídek pronásledovalo v noci na dnešek třicetiletého motorkáře, který ujížděl z Prahy po dálnici směrem na Strakonice. Muž nereagoval na výzvy k zastavení a po dvacetiminutové honičce havaroval na kruhovém objezdu na Skalce.

Muže na motorce bez registrační značky začala včera po desáté hodině večer pronásledovat policejní hlídka v Praze. Motocyklista ale nezastavil a za hustého deště začal ujíždět po dálnici D4 směrem na Příbram. Do pronásledování se postupně zapojily i policejní hlídky z Mníšku pod Brdy, Dobříše a Příbrami.

Osudným se stal motocyklistovi sjezd z dálnice D4 na okružní křižovatku, kde je dopravní omezení kvůli probíhající rekonstrukci mostu. „Při výjezdu z dálnice na okružní křižovatku Skalka muž ve vysoké rychlosti narazil na středovém ostrůvku do dopravní značky a spadl na vozovku. Sanitka ho odvezla s těžkým zraněním do nemocnice,“ uvedla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Dechovou zkoušku motorista odmítl a jak se ukázalo, jel i bez řidičského oprávnění. „Bylo mu zadrženo již v květnu pro podezření z řízení pod vlivem alkoholu. Motorka měla navíc již čtyři roky propadlou technickou kontrolu,“ doplnila Schindlová.

Komentáře