Příbramská knihovna letos pořádá už 27. ročník soutěže pro mladé básníky a spisovatele

PŘÍBRAM – Knihovna Jana Drdy Příbram vyhlásila další ročník literární soutěže pro mladé spisovatele a básníky od 12 do 24 let „Příbram Hanuše Jelínka“. Jedná se už o 27. ročník této soutěže.

Mladí autoři mohou svá dílka posílat na adresu příbramské Knihovny Jana Drdy až do 30. dubna. Soutěží se ve třech věkových kategoriích. „Téma práce je libovolné. Do soutěže přijímáme pouze původní a dosud nepublikované práce. Jediné omezení je, že básníci mohou přihlásit maximálně pět básní a autoři prózy mohou napsat maximálně šest stran textu formátu A4,“ uvádí se v podmínkách soutěže na webu knihovny.

Patronem soutěže je už řadu let spisovatelka Radka Denemarková, která se také osobně účastní vyhlášení výsledků v jednotlivých kategoriích.

Jednotlivá díla mohou autoři posílat v elektronické podobě se jménem, adresou a svým věkem, na e-mailovou adresu jelinek@kjd.cz do konce letošního dubna. Nejlepší práce budou oceněny a vydány v Almanachu, který k této příležitosti vyjde na podzim tohoto roku. Výsledky souteže budou vyhlášené v říjnu v rámci „Týdne knihoven“.

Přihlášku do soutěže najdou mladí básnici a spisovatelé na webových stránkách Knihovny Jana Drdy ZDE.

Komentáře