Příbramská házená pomáhala

Foto: archiv oddílu TJ Spartak

PŘÍBRAM – O uplynulém víkendu bylo na příbramských sportovištích živo. Házenkáři pořádali turnaj přípravky, dva zápasy starších žáků a turnaj mladších žáků. Rozhodli se tentokrát vybírat dobrovolné vstupné, jehož plná výše putuje do Dětského domova Korkyně.

Za celý víkend se jim podařilo vybrat krásných 3 400 korun. „Je naštěstí vidět, že ne všem lidem je domov dětí bez rodičů lhostejný a chtěli bychom jim tímto poděkovat za jejich příspěvky,“ konstatovala organizátorka projektu Lucie Procházková.  Příbramští trenéři zhodnotili vystoupení svých svěřenců na uvedených akcích.

Turnaj přípravek:

Tohoto turnaje se zúčastnila družstva z Mělníka, Bělé pod Bezdězem, Kutné Hory a Příbrami.

Domácí nasadili hned tři družstva. Jedno bylo složeno z děvčat, druhé z chlapců a třetí tým reprezentoval ZŠ Bratří Čapků, kde se děti věnují házené v kroužku míčových her. Na turnaji bylo vidět spousty pěkným momentů, všichni si akci velice užili. Maminky napekly dobroty, takže nestrádala ani dětská bříška. Na konci turnaje byla všechna po zásluze družstva odměněna medailemi z preclíků a nějakou sladkostí. Počasí se vyvedlo, rodiče i děti byli nadšeni a tak to má především na dětských akcích vypadat.

Turnaj mladších žáků:

Na tento turnaj tentokrát podle rozlosování zavítala družstva z Mělníka, Kutné Hory, Mladé Boleslavi a Jičína. Příbramští mladší žáci se naposledy představili v této sestavě před domácím publikem. Někteří hráči zůstávají ve stejné kategorii i nadále, jiní jdou do kategorie starší a děvčata budou hrát od nové sezóny přebor starších žákyň.

Opět se hrálo bez počítání skóre a na dětech byla tentokrát vidět opravdu touha se před svými rodiči předvést. „Jsme si vědomi samozřejmě i několika nedostatků, na kterých je třeba dále pracovat, ale děti si turnaj užily, hrály s plným nasazením a nikomu nic nedarovaly zadarmo, což je pro mě nejdůležitější,“ zhodnotil trenér Pavel Pecka. Přestože se výsledky neuvádějí, vedl si statistiku a tak lze uvést i příbramské střelce. Potěšující jistě je, že se na tuto listinu dostali až na jednu výjimku, kterou byl Říha, protože se do sestavy vrátil po dlouhých zdravotních problémech, všichni hráči a hráčky. V sestavě tak chyběli pouze dva hráči. Podušková, která tento víkend zápolila na kolbišti hokejovém a bohužel stále zraněný Šíp M.

Sestava a střelci:

Votánková 1, Mašek 2, – Vaďurová 1, Fišerová 11, Lubasová 12, Jurásková 3, Lakomá L. 3,

Lakomá N. 1, Žingor 7, Wimmer A. 11, Pekárek B. 7, Říha

Starší žáci:

TJ Spartak Příbram – HBC Continental Jičín B 39 : 33 ( 19 : 16)

Do utkání vstoupili příbramští dost nešťastně, po dvou hrubých chybách prohrávali hned v první minutě 2 : 0. Avšak to nebylo vše, soupeř se rozjížděl a po odehraných 4 minutách svítil na ukazateli stavu utkání výsledek 2 : 6 a zdálo se, že utkání hosté promění ve svoji exhibici. Jenže v následujících dvou minutách bylo vyrovnáno, o to se postarala především dvojice Pekárek – Hadač a zlepšená obrana. Bohužel z vyrovnání se domácí radovali pouze několik vteřin, jelikož hosté díky Sedláčkovi během jedné minuty získali zpět dvojbrankové vedení. O něj ale v následujících dvou minutách přišli a na ukazateli stavu utkání v polovině prvního poločasu svítil stav 10 : 8 pro domácí. V tomto momentě bylo jasné, že utkání chloubou obran nebude. Nicméně domácí soupeři nedovolili více než se dotáhnout. Díky utěšeným útočným kombinacím, jejichž hlavním článkem byl Pekárek a zakončovatelem jeden z dvojice Lirš Hadač, si domácí začali budovat náskok.

Když v závěru prvního poločasu se ke střelcům domácích přidal i Němejc, odcházeli do šaten domácí se šestibrankovým náskokem. Tento svůj náskok příbramští v úvodu druhého poločasu navýšili na devíti brankový náskok, zdálo se, že soupeř odjede s velmi vysokou porážkou. Jenže v druhé polovině utkání se přestalo dařit dvojici Němejc Pekárek a navíc se opět začalo dařit hostujícímu Sedláčkovi a náskok příbramských se začal tenčit a ze hry domácích se vytratil klid, to se projevilo hrou v oslabení. V těchto chvílích se do děje utkání vložili v poslední době sváteční střelci Fedoruc a Dvořák. Přesto domácí o svůj až dvanáctibrankový náskok přišli a v konečném účtování si z utkání odnesli vítězství o šest branek.

Sestava a střelci Spartaku:

Wimmer – Fedoruc 4, Štětka, Hadač 8, Semorád, Pekárek 10, Dvořák 2, Němejc 12, Lirš 3

Spartak Příbram – HBC Continental Jičín A 27 : 47 ( 12 :22)

Do druhého utkání vstoupili domácí úvodem z oblasti snů a ve třetí minutě vedli po brankách Pekárka, Hadače a Fedoruce, ten se trefil hned dvakrát, 4 : 0. Avšak podle hesla snadno nabyl, snadno pozbyl, bylo v následujících třech minutách vyrovnáno a bylo jasné, že diváci opět uvidí střelecké dostihy. V nich se do poloviny oba týmy přetahovaly o vedení vždy dvou až tří brankovou sérií. Stejně jako v prvním utkání o průběhu výsledku utkání rozhodla druhá polovina prvního poločasu, do které vstoupili hosté lépe, především díky střelecké úspěšnosti Fiedora a Fýby při zakončení útoků hostí. Toto vedení hosté navýšili na konci prvního poločasu, kdy hosté pětiminutovku vyhráli 7 : 0. Díky této sérii si hosté do šaten odnesli pohodový desetibrankový náskok. Do druhého poločasu vstoupili domácí s úspěšnou snahou o změnu výsledku, která se opírala především o úspěšnou spolupráci Pekárka s Hadačem a střelecké umění Němejce v útoku na straně jedné a dobrý výkon Wimmera v brance. Tato snaha vedla ke snížení náskoku hostů na 7 branek. Bohužel ale stála domácí mnoho sil, které jim pak chyběly v závěru utkání. To vedlo k exhibici hostů v této pasáži, následkem které si domů odvezli vítězství o dvacet branek.

Sestava a střelci Spartaku:

Wimmer – Fedoruc 3, Štětka, Hadač 8, Semorád, Pekárek 5, Šíp, Dvořák 2, Němejc 5, Lirš 4

Komentáře