Příbram rozšířila pomoc Zelené linky o možnost pomoci s registrací k očkování proti covidu

PŘÍBRAM – Město rozšířilo nabídku tzv. Zelené linky pomoci o možnost pomoci s registrací zájemců z řad důchodců. Linku město zřídilo loni na jaře při první vlně koronaviru. Tehdy pomáhala především se zajištěním nákupů či léků.

Do první vlny očkování proti Covid-19, která bude probíhat v lednu a únoru letošního roku, patří také občané ve věkové skupině 80+. Zájemce o očkování se musí zaregistrovat v Centrálním rezervačním systému.

Od pátku je spuštěný registrační systém na očkování proti Covid-19. Registrace probíhá přes webové stránky crs.uzis.cz nebo registrace.mzcr.cz. S registrací mohou pomoci rodinní příslušníci, praktičtí lékaři nebo je možné provést registraci prostřednictvím linky podpory 1221.

„Pro naše seniory, kteří si s registrací nedokáží poradit nabízíme alternativu. Na zelené lince města Příbram 800 555 600 jsou pracovníci připraveni pomoci s registrací. Na toto číslo je možné volat ve všední dny v čase od 8 do 15 hodin,“ uvedl ke zprovoznění zelené linky starosta města Jan Konvalinka.

Dle zkušeností z prvních hodin registrace je jisté, že bude docházet k časovým prodlevám a výpadkům systému, proto je nutné obrnit se trpělivostí.

Komentáře