Příbram řeší, jaký bude kamerový a závorový systém v parkovacím domě

Stavba parkovacího domu v Příbrami. Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Stavba parkovacího domu ve spodní části příbramského autobusového nádraží je v poslední době hodně diskutovaná. Hlavním důvodem je možné navýšení její ceny. Město se sice rozhodlo nevyhovět požadavku Metrostavu o zvýšení ceny z důvodu inflace či války na Ukrajině, nicméně i tak se s nějakým navýšením počítat musí.

V současné době město podle slov místostarosty Vladimíra Karpíška počítá s navýšením ceny o částku okolo dva a půl milionu korun bez DPH. Důvodů pro zvýšení ceny je několik jako například práce, s nimiž se původně nepočítalo, ty se týkají především fáze zakládání stavby. „To se týká například většího hloubení pro piloty a potom to jsou další věci, které jsme chtěli nad rámec projektu jako například místnost pro obsluhu, příprava po kamerový systém, kamery, řešení závorového a vjezdového systému a podobně,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka. Podle radnice se také bude diskutovat o nákladech na sanaci stěny, která se nachází za parkovacím domem.

Na pořízení kamerového a závorového systému si město podle místostarosty Karpíška teprve nechá udělat nabídku, záleží totiž na tom, na jakém konkrétním typu se s Metrostavem dohodne. „Na závorový systém máme požadavek, aby nám na dálku na informační tabule dokázal informovat o počtu volných míst,“ dodává Karpíšek s tím, že informační tabule by měly být umístěné na vjezdech do města.

U kamerového systému město řeší, zda bude lokální, tedy s dosahem je do místnosti pro obsluhu parkovacího domu, nebo bude napojený na městskou policii.

Komentáře