Příbram i Sedlčany vyjdou vstříc podnikatelům zasaženým lockdownem

PŘÍBRAMSKO – Už rok trvající situace s pandemií koronaviru dopadá silně a většinou i negativně téměř do všech obastí života. Mnoho podnikatelů, firem i živnostníků dlouhodobě nemůže provozovat své činnosti podnikání a žádají o nejrůznější formy pomoci. Těm, kteří k nim využívají prostory od města se rozhodly pomoci města Příbram nebo Sedlčany.

Firmy či podnikatelé, jenž mají od města pronajatý nějaký prostor, mohou v Příbrami i v Sedlčanech počítat s úlevou v podobě placení nájemného. „Rada města rozhodla o snížení nájemného o 30 procent od října minulého roku do konce března tohoto roku. Také jsme projednávali zda zrušíme zálohy na energie, k tomu nedošlo,“ uvedl příbramský místostarosta Martin Buršík (ANO). Podle jeho slov by se úleva měla týka zhruba sedmi desítek podnikatelů, kteří mají od města pronajaté prostory.

Podobná situace je v Sedlčanech. Tam se také na radnici obrátili podnikatelé užívající městské nebytové prostory s žádostí o finanční úlevu. Vedení města se jim rozhodlo vyhovět. „Prakticky se jedná o celý první kvartál, kdy nemoli provozovat svojí činnost a rada města rozhodla, že všem podnikatelům v městských nebytových prostorách, kterých se dotkl úplný lockdown, prominout nájemné. Pro město se jedná o částu okolo 81 tisíc korun,“ řekl sedlčanský starosta Miroslav Hölzel (ODS), s tím, že se to týká sedmi podnikatelských subjektů.

 

Komentáře