Příbram chce zlepšit třídění odpadu

PŘÍBRAM – V rámci zkvalitnění třídění papíru a plastů zvažuje město podání žádosti o dotaci na nákup nádob a pytlů pro občany některých lokalit s velkou docházkovou vzdáleností ke kontejnerům na vytříděné odpady a do míst, kde není možné umístění dalších kontejnerů. Jde o tyto vytipované lokality: Orlov, Lazec, Sázky, Zdaboř a Březové Hory.

Město by chtělo pořídit zhruba 400 kusů 120 litrových domácích plastových popelnic, rozdělených na cca 200 kusů na plast a 200 na papír, vybudování deseti pevných stání pro nová hnízda odpadu, pořízení aspoň 40 kusů 1100 litrových plastových kontejnerů a 13 000 kusů pytlů na rok.

Město se proto v této věci formou dotazníku obrací na případné zájemce. Vyplněné dotazníky musejí být odevzdány do 6. října letošního roku do připravených sběrných boxů v infocentru v budově Zámečku (Tyršova 106), nebo na podatelně městského úřadu v budově radnice (Tyršova 108) a nebo na Odboru životního prostředí (U nemocnice 19B). Sken podepsaného dotazníku je možné také odeslat elektronickou formou na adresu nadoby@pribram.eu  Na tuto adresu lze směřovat i případné dotazy. 

Dotazník si zájemci mohou stáhnout ZDE.

Komentáře