Včera jste si mohli u piva popovídat s europoslancem Jiřím Pospíšilem

Foto: TOP 09

PŘÍBRAM – S blížícími volbami se do Příbrami vydávají známí politici jednotlivých stran usilující o vstup do sněmovny. Včera k nám zavítal nestraník za TOP 09 europoslanec a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Setkal se především se studenty příbramského gymnázia.

Jiří Pospíšil strávil v Příbrami téměř celý den. Navštívil Svatou Horu, příbramské Kovohutě i gymnázium v ulici Legionářů, kde přednášel studentům především na téma Evropské unie. Odpoledne se pak v restauraci Šalanda setkal s veřejností, kde se rozhovor odehrával neformálně u dobrého piva a vína. Společně s ním přišel se zájemci pohovořit i místostarosta města a kandidát do poslanecké sněmovny za TOP 09 Václav Švenda.

Přestože Jiří Pospíšil musel odjet zpět do Prahy dříve, než měl původně v plánu, debata především s mladými, kteří do restaurace přišli, byla zajímavá a točila se hodně kolem Evropy, Evropské unie a evropské politiky. Na závěr diskuze pozval europoslanec na její pokračovaní k sobě do Prahy, což mnozí z přítomných studentů uvítali. Debata pak ale dál pokračovala s příbramským místostarostou Václavem Švendou a zastupitelem Petrem Stříbrnským na příbramská témata jako jsou oprava Junior clubu, příbramského bazénu, stavu a úrovně autobusů MHD, opravy zdi březohorského hřbitova či prořezu zeleně na Svaté Hoře.

Komentáře