Příbram chce do konce roku zlepšit veřejné osvětlení na Flusárně

Cyklostezka na Flusárně.

PŘÍBRAM – Na říjnovém zasedání zastupitelstva se občan města Dominik Lednický mimo jiné ptal na stav a možnost zlepšení veřejného osvětlení ve městě. Na toto téma už začátkem rok především v souvislosti s přechody pro chodce upozornil zastupitel za ODS Miroslav Peterka.

Dominik Lednický ve svém vystoupení pak zmínil například cyklostezku vedoucí přes Flusárnu. Tam má dojít k instalaci nového veřejného osvětlení ještě do konce letošního roku. „Veřejné osvětlení a přechody se trvale inovují a řešíme to. LED světla se chystáme instalovat do některých vybraných ulic. Osvětlení není úplně dokonalé, ale nemáme informace, že by to bylo někde kritické. Většinou se jedná o přechody, které jsou ve správě Ředitelství silnic a dálnic nebo Středočeského kraje,“ odpověděl přímo na zasedání zastupitelstva Lednickému ředitel Technických služeb Příbram Pavel Mácha.

S investicemi do veřejného osvětlení se počítá podle radnice i v budoucnu. „Do rozpočtového výhledu byly začleněny poprvé v historii finanční prostředky ve výši pět milionů na každý rok, které budou minimálně investovány do výměny veřejného osvětlení, ale i sloupů. Doufáme, že to bude pokračovat bez ohledu na poltické vedení,“ doplnil místostarosta Martin Buršík.

Komentáře