Pražská ulice nabídne i letos bohatý vánoční program

Pražská ulice.

PŘÍBRAM – Pražská ulice bývala ještě koncem minulého století nejznámější obchodní a dá se říci i společenskou tepnou města. Ovšem dnes je tomu poněkud jinak, ale spolek Pražské ulice a svým způsobem i vedení města se snaží její statut udržet.

Členové spolku jimiž jsou podnikatelé působící v této části města a působištěm spolku není jen Pražská, ale také sousedící ulice a náměstí T. G. Masaryka. V této naší zájmové lokalitě je jasně největší koncentrace živnostníků i firem v celé Příbrami. „Troufnu si říci, že se pohybuje okolo dvou stovek,“ říká předseda spolku podnikatel Marek Školoud.

Předseda Spolku Pražské ulice Marek Školoud.

Vzhledem k tomu, že spolku osud této části města není lhostejný a samozřejmě se snaží stejně jako jiní podnikatelé a živnostníci nalákat potencionální zákazníky, tak i oni neustále vymýšlí a hledají způsoby, jak udělat Pražskou ulici pro kupující veřejnost co nejzajímavější. Proto také stejně jako loni už nyní přemýšlí nad adventem, který každoročně patří k těm silnějším obdobím. „Letos chceme, aby vánočně byla laděná Pražská ulice po celý prosinec. Kulturní program bychom chtěli pořádat vždy ve středu, v sobotu a v neděli. Změnou proti loňskému roku bude místo, kdy se vystoupení budou konat jak na Václavském náměstí v horní části Pražské, tak i na náměstí T.G.M.,“ prozrazuje Marek Školoud.

Ve středu bude program k vidění od 14 do 17 hodin a o víkendech v dopoledních hodinách. Už nyní potvrdil vystoupení dětský pěvecký soubor Jiráskáček ze ZŠ Jiráskovy sady, Sbor sv. Ignáce z Březnice, kapela Salamandr a další. „Jednáme například se zpěvákem Michalem Kindlem, který by zahrál některé ze svých písniček a s dalšími,“ přibližuje náplň programu další z podnikatelů v Pražské ulici Václav Švenda.

Předvánoční Pražská ulice navíc bývá mnohem klidnější než přeplněné supermarkety, od kterých každoročně není ani možné pořádně vyjet. Naopak v okolí Pražské, především o adventních víkendech je parkování zdarma, tedy na náměstí TGM se v sobotu a v neděli neplatí a na Václavském náměstí se za parkování platí pouze v sobotu do 12 hodin. „V předvánočním čase přeci jen v Pražské není takový shon jako v supermarketech, potkávají se tu známí a přátelé, kteří se zastaví na kus řeči. Spolek se navíc bude snažit, aby se sjednotila i doba parkování na náměstí TGM a Václavském náměstí, ostatně jsme se za tímto účelem už dvakrát sešli i se starostou města,“ dodává Marek Školoud.

Komentáře