Pražskou ozdobili vánoční stromečky a sněhuláci

Spolek Pražské ulice nechal vánočně vyzdobil historické centrum města

PŘÍBRAM – Spolek Pražské ulice ve spolupráci s Technickými službami dnes dopoledne vyzdobil vánočně celou Pražskou ulici. Takto pěkně snad nebyla hlavní obchodní tepna vyzdobená zatím nikdy.

Pracovníci Technických služeb u každého odpadkového koše na přidělanou tyč připevnili vánočně ozdobený stromek a výzdobu ještě doplnili bílými sněhuláky s černými klobouky, kteří jsou vyrobení z pneumatik. „Doufáme, že výzdoba vydrží až do Vánoc. Ale také už se mi už stalo, když jsme výzdobu zkoušeli, že se mě jedna paní ptala, od kdy budeme u nás v obchodě prodávat ty vánoční stromky, když ho před ním máme vystavený,“ říká s úsměvem předseda Spolku Pražské ulice Marek Školoud, s tím, že autorkou nápadu výzdoby je členka spolku Martina Coníková. Dále se na adventní výzdobě Pražské ulice podílela i Aurélie Stiborova Peterková a střední integrovaná škola obor aranžér.

I veřejnosti se výzdoba líbí. „Je to pěkné, je to zase něco nového, co tu ještě nebylo a navíc je fajn, že to nedělá město, ale vymysleli a zrealizovali to lidé, kteří v Pražské ulici žijí a pracují,“ říká paní Blanka, která chodí historickým centrem města téměř denně.

Spolek ale nevymyslel jen výzdobu, ale na neděli 16. prosince chystá i kulturní program v horní části Pražské ulice. Pod sochou sv. Václava, tak zazní koledy, bude hrát divadlo a mnoho dalšího.

Komentáře