Práce na nové sauně na Novém rybníku vrcholí

Sauna je v budově plavčíkárny. Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM  – Práce na svatou v budově plavčíkárny na Novém rybníku jdou do finiše. Provoz by měla zahájit na přelomu ledna a února v příštím roce. V týdnu bude sloužit široké veřejnosti, o víkendech privátně

O vzniku sauny v areálu Nového rybníku se mluví už od roku 2021. Zahájení prací pak Sportovní zařízení města Příbram (SZM) potvrdily letos na podzim. „Nejedná se jen o postavení potírny jako takové do připravené místnosti. V budově řešíme sprchy, wc, šatnu a provozní prostory,“ říká ředitel Sportovních zařízení města Příbram Jan Slaba. Do konce roku ještě dojde na položení podlahových krytin a v prvním lednovém týdnu bude instalována potírna včetně všech technologií.

Kapacita sauny bude 8 osob, pro které vzniká také relaxační místnost s výhledem na rybník. Dále se už nyní připravují podklady pro realizaci venkovního ochlazovacího bazénku na terase a online rezervační systém, který bude možné využívat i pro další služby v areálu. „Sauna bude v týdnu přístupná široké veřejnosti, o víkendech a svátcích je počítáno s poskytováním prostoru pro privátní saunování. Vstup bude zajišťován prostřednictvím čipu,“ doplňuje Slaba.

Návrh ceníku služeb bude schvalovat rada města na jednom z prvních zasedání nového roku. „Ceny jsme se snažili nastavit rozumně, nicméně zohlednit současnou situaci ohledně cen energií apod., jsme museli. Věřím ale, že ceny budou i tak přitažlivé,“ ujišťuje zájemce o novou službu na Novém rybníku ředitel SZM. Zvýhodněné vstupné budou mít děti do 15 let, senioři a ZTP.  Privátní sauna o víkendech bude možné rezervovat od obsazenosti minimálně 2 osoby, na 2 hodiny. „V případě privátní sauny jsme schopni zajistit nadstandardní komfort, od osušek a županů až po občerstvení a sekt, dle konkrétních přání zákazníka,“ dodává Slaba.

Budova plavčíkárny byla dosud využívána pouze v letní sezoně, a to jako půjčovna sportovních potřeb, poté jen k jejich uskladnění. Půjčovna bude přes léto v budově pokračovat. „Půjčovna sportovních potřeb funguje o letních prázdninách, podle počasí. Sauny jsou naopak nejvíce navštěvované v zimě, a tak se nám nabízené služby v budově pěkně vystřídají,“ říká závěrem Jan Slaba.

 

Komentáře