Policisté loni zastavili téměř 700 řidičů „pod vlivem“. Ani letošní rok nezačal příliš příznivě

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Během loňského roku odhalily hlídky na Příbramsku 691 řidičů, že jeli pod vlivem omamných látek. Z uvedeného počtu 157 z nich usedlo za volant ovlivněno drogami a 273 motoristů se svým jednáním dopustilo trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Bohužel ani v novém roce zřejmě nebude situace příliš jiná. Jen v první den v roce 2021 zjistili policisté u tří motoristů, že usedli za volant, přestože mají platný zákaz řízení. „Krátce po poledni na Nový rok zastavila hlídka v Příbrami třiačtyřicetiletého řidiče, který nesmí řídit až do října letošního roku. Navíc se ukázalo, že je pod vlivem pervitinu,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Asi o čtyři hodiny později kontrolovali policisté u Horčápska devětatřicetiletou ženu, která odmítla jak test na přítomnost drog, tak i na přítomnost alkoholu v dechu. Navíc měla platný zákaz řízení ještě na rok a půl. „Dále příslušníci policie zjistili u devětatřicetiletého řidiče zastaveného u Tochovic, že má vyslovený zákaz do července tohoto roku. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek také odmítl,“ dodala Schindlová.

V odpoledních hodinách řídil pod vlivem drog také čtyřiatřicetiletý motorista. Policisté ho kontrolovali ve Zdabořské ulici v Příbrami. Provedený test byl u něj pozitivní na THC.

Z 2. na 3. ledna pak zaskočila několik řidičů námraza na vozovkách. V sobotu v nočních hodinách havaroval u Solopysk na Sedlčansku devětačtyřicetiletý muž. „Po projetí zatáčky dostal s vozem smyk, přejel do protisměru, kde bokem automobilu narazil do stromu. Vzniklá škoda byla stanovena na 120 tisíc korun,“ konstatovala policejní mluvčí.

Druhý den ráno boural v Příbrami třiapadesátiletý motorista. Při odbočování vlevo nezvládl řízení na zledovatělých dlažebních kostkách a narazil do zaparkovaného auta. Škoda se v tomto vyšplhala na 35 tisíc korun. Před polednem se pak stala obdobná nehoda v Suchodole. Řidič nejprve po smyku na náledí narazil do stojícího vozidla a následně do drátěného oplocení domu. Způsobená škoda činila 80 tisíc korun

Komentáře