Po předání si město bude muset parkovací dům dodělat

Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Práce na stavbě parkovacího domu na autobusovém nádraží pomalu vrcholí. K jeho předání městu by mělo dojít v polovině února. Otázkou ale zůstává, kdy bude reálně uvedený do provozu, protože město má ještě některé požadavky nad rámec uzavřené smlouvy, které zřejmě jeho otevření zpozdí.

Loni Metrostav požadoval po městu navýšení ceny, které ale zastupitelstvo neodsouhlasilo. Výsledkem toho, podle místostarosty Vladimíra Karpíška, je, že firma se striktně drží smlouvy a tudíž dodá Příbrami vše, co je jejím obsahem. Nic víc, nic méně. „Ovšem my chceme ještě některé doplňky v podobě například lepšího závorového systému, aby dokázal lépe komunikovat s našimi dalšími systémy ve městě. Abychom dokázali například řidiče na Evropské ulici upozornit na to, kolik je v parkovacím domě volných míst,“ říká Karpíšek.

Dalším rozšířením nad rámec smlouvy má být kamerový systém. Ten by měl podle radnice čítat minimálně patnáct kamer. Nicméně ve hře je i varianta se 30 kamerami. Vše bude záležet na tom, pro jak velké pokrytí prostor parkovacího domu se město rozhodne.

foto: město Příbram

S tím souvisí u vybudování místnosti pro jeho obsluhu, která v původním zadání nebyla. Fungovat by měla všech sedm dní v týdnu a to především kvůli většímu bezpečí. „Z naší strany tak přichází další nové požadavky, ale Metrostav se striktně drží smlouvy a v polovině února městu předá stavbu podle projektu Design & Build. Nebo naše požadavky splní, ale za vedlejší rozpočtové náklady bude požadovat jeden milion korun měsíčně. Tak to stojí ve smlouvě. Takže nás by to stálo milion korun měsíčně po dobu čtvrt roku a to jsme neodsouhlasili,“ vysvětluje Vladimír Karpíšek s tím, že nadstavbové požadavky si bude muset město dodělat samo. Podle jeho slov by ke kolaudaci stavby tak mohlo dojít někdy v květnu. „Ale bude to záležet na dalších faktorech, protože pro ty změny a doplňky budeme také potřebovat souhlas Metrostavu,“ dodal.

Samotná stavba, kterou provede Metrostav, vychází na částku 89 074 569 korun bez DPH a práce, které by pak mělo provést ještě město, radnice odhaduje na částku okolo 6 až 7 milionů korun.

Ovšem výtky k parkovacímu domu má jak opozice, tak i veřejnost. Někteří opoziční zastupitelé si myslí, že autům se bude z parkovacího domu například špatně vyjíždět a také mnozí řidiči už nyní říkají, že v něm parkovat nechtějí. Takže pro vedení města s dokončením stavby zcela určitě vyvstane otázka, jak donutit řidiče v něm parkovat…

Komentáře