Pískoviště a dětská hřiště jsou v Příbrami bezpečná

Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – S příchodem teplejšího počasí ožívají i dětská hřiště a pískoviště. Právě kvůli zahájení sezóny, byla všechna pískoviště, které jsou ve správě Technických služeb města Příbram, tento týden kontrolována pomocí detektoru kovů. Mezi veřejností je totiž rozšířena obava, že právě na pískovištích se mohou nacházet jehly či injekční stříkačky po narkomanech.

Na kontrolu pískovišť se zaměrila městská policie. „Impuls vyšel od jedné z maminek, která se do Příbrami přestěhovala z Prahy a upozornila, že ve větších městech jsou obdobné kontroly s ohledem na možnost výskytu jehel z použitých injekčních stříkaček běžné. Strážník proto během týdne se zapůjčeným detektorem kovů zkontroloval všechna pískoviště, a mohu konstatovat, že naštěstí k žádnému závadovému nálezu nedošlo,“ konstatoval starosta Jan Konvalinka.

Při kontrole pískovišť ale díky detektoru kovu byly nalezeny dvě náušnice a desetikorunová mince. Rodiče malých dětí mohou tedy být o něco klidnější. Podle starosty budou strážníci dětská hřiště kontolovat v budoucnu v pravidelných intervalech.

Komentáře