Pět klasických pohádek v jedné nabízí nová hra pro děti příbramského divadla

Foto: Anna Fixová

PŘÍBRAM – K divadlu patří i pohádky, ovšem příbramské divadlo už delší dobu na svém repertoáru tento žánr nemělo. To se nyní změnilo s premiérou hry Pohádky do kapsy Luďka Horkého.

V tomto představení ožijí nejkrásnější české pohádky ve hravém a vtipném podání s písničkami potěší i pobaví jak předškoláky i celé rodiny. „Je to divadlo, které hraje, zpívá a tančí v tom pravém slova smyslu,“ říká autor a zároveň režisér nové příbramské pohádkové inscenace Luděk Horký. Můžete se těšit na hudební pohádkové pásmo pěti známých pohádek, jako jsou například Červená Karkulka, Perníková chaloupka, Budulínek a další.

Představení doprovází melodicky jednoduchá hudba, jejíž autorem je herec a hudebník Martin Písařík, doplněná o texty autora hry Luďka Horkého. Tato pohádka je určena dětem od 4 let, ale nudit by se neměli ani rodiče.

Hrát, zpívat a tančit budou Eliška Nejedlá, Kryštof Grygar, Monika Timková, Martin Holzknecht a Lucie Valenová, která zároveň pohádku režíruje společně s Luďkem Horkým. Výtvarné stránky se ujal Jakub Baran.

Premiéra nové pohádky se na malé scéně příbramského divadla odehraje v neděli 18. září v 15 hodin. O tom, že tento žánr v repertoáru divadla chyběl, svědčí i fakt, že je už zcela vyprodaná, nicméně k vidění bude i v  dalších termínech. Ten další nejbližší je v sobotu 1. října od 15 hodin.

Komentáře