Pět jednotek zasahovalo u požáru domu a přístřešku v Luhách na Příbramsku

Foto: HZS Středočeskéhokraje

LUHY – Ve středu 20. května v 8.24 hodin přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje informaci o požáru přístřešku v obci Luhy, která spadá pod Dolní Hbity v okrese Příbram.

Operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Příbram. Zároveň byl vyhlášen poplach jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí Dolní Hbity, Kamýk nad Vltavou a Solenice. Vzhledem k většímu počtu oznamovatelů byla na místo posléze povolána ještě jednotka SDH Nečín. 

Jako první na místo přijel velitel čety, který provedeným průzkumem zjistil, že požárem je zcela zasažena kůlna a plameny se rozšířily už také na půdu přilehlého rodinného domu. Hasiči v dýchací technice dostali požár pod kontrolu pomocí dopravního vedení a několika C proudů během pár desítek minut.

Poté následovalo vyhledávání skrytých ohnisek termokamerou a jejich dohašování. Z půdy bylo nutné také vyskladnit věci, které zde majitel skladoval, což hasičům trvalo asi do poledne. Poté došlo k redukci zasahujících jednotek. Na místě byla ponechána místní dobrovolná jednotka, která zajistí do sedmi hodin večer dohlídku.

Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na půl milionu korun. Včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty za přibližně 1,5 milionu. Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele technická závada na elektroinstalaci vedoucí do přístavku. Celá událost se obešla bez zranění.

Petr Svoboda,

tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

Komentáře