Rekonstrukce aquaparku v plánu B

PŘÍBRAM – O potřebě rekonstrukce aquaparku se hovoří zhruba od roku 2014. V letech 2016-2018 se tato problematika začala intenzivně řešit. Cena se postupně navyšovala a zastupitelé nyní přistoupili k přehodnocení záměru.

V minulém volebním období byla zvolena nejrozsáhlejší varianta rekonstrukce aquaparku, která zahrnovala vodní svět s atrakcemi, saunový svět, saunovou zahradu, nové plavecké dráhy… Tato varianta původně počítala s investicí do 300 milionů korun. Postupně náklady dosáhly mnohem vyšších částek, vedení města tedy přišlo s návrhem na přehodnocení záměru.

„Důvodů, proč jsme zastupitelům navrhli změnu, je hned několik. Je to například nepřehledná a matoucí situace ohledně vyhlašování veřejné zakázky, kdy jsme se vlivem mediálních sdělení a spekulací pro některé dodavatele stali nedůvěryhodnými obchodními partnery. Bohužel selhal model kdy bychom se rozhodovali o realizaci zakázky až v okamžiku znalosti ceny. Dalším impulzem pro přehodnocení záměru byla předpokládaná hodnota zakázky, která atakovala hranici 500 milionů korun. K výčtu důvodů, které měly zaznít již na zrušeném březnovém zasedání, je nyní třeba přidat také aktuální situaci, kdy město musí pracovat s omezenými příjmy,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Zastupitelé se k otázce zrušení zakázky rekonstrukce aquaparku v maximální variantě postavili jednomyslně. Na novém projektu se začne pracovat v širší skupině, do které jsou přizváni všichni zastupitelé. Varianta B by tak měla být představena na zářijovém zasedání zastupitelstva města.

Zdroj: Město Pribram

REDAKCE ZPRAVY PŘÍBRAM:

V příštím týdnu  ještě přineseme videoreportáž jak se situace okolo aquaparku vyvíjela a jak a u koho se postupně měnil názor na rekonstrukci. 

Komentáře