Pěší zónu Cíl opraví stavební společnost Silnice Nepomuk

PŘÍBRAM – O revitalizaci prostoru veřejného prostranství pěší zóny Cíl na příbramském sídlišti, které nikdo neřekne jinak než „Křižáky“, se v Příbrami mluví už několik let. Ta by měla konečně na jaře tohoto roku začít.

Vedení města na posledním jednání městské rady vybrala ve výběrovém řízení stavební firmu která úpravu veřejného prostranství pěší zóny Cíl provede. Stala se jí s nejvýhodnější nabídkou společnost Silnice Nepomuk s.r.o. s cenou 9 377 500,- Kč

„S revitalizací prostoru pěší zóny Cíl se začne v jarních měsících tohoto roku a realizace je odhadována na devět měsíců. Věřím, že tak jak se toto místo naprojektovalo, že se bude veřejnosti líbit,“ uvedl Jan Konvalinka, starosta města.

Ovšem majitelé nemovitostí a pronajímatelé v pěší zóně budou muset počítat s výrazným omezením v průběhu stavby a také se zavedením zákazu vjezdu motorových vozidel. „Nyní se tam sice asi ve třech případech jezdí auty, ale plánujeme to jako pěší zónu,“ řekl Martin Buršík. Podle jeho slov tři vlastníci nemovitostí budou mít problém se zajížděním do vnitrobloků. „Jsme si toho vědomi, ale tam vždy byla pěší zóna. Nikdy tam nebylo povolené parkování, takže tam vlastně vjíždějí přes zákaz,“ dodal.

Na podzim tohoto roku jsme se této problematice okolo rekonstrukce pěší zóny Cíl věnovali v samostatné reportáži na kterou se můžete podívat zde:

Komentáře