Pekelně čertovský Novák se z důvodu zhoršující se epidemické situace ruší

Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM – Pekelně čertovský Novák, který se měl konat 3. 12. 2021 v Areálu Nový rybník, se v návaznosti na nově vydané Usnesení vlády ČR č. 1066, ruší. Lidé, kteří si na tuto akci zakoupili vstupenky je mohou od středy 1. 12. vracet na recepci zimního stadionu. Peníze všem budou, oproti vstupence, vráceny v plné výši.

Pořádání této akce spadá pod bod 14 Usnesení vlády ČR č. 1066, který povoluje od 26. 11. 2021 od 18 hodin pořádání akcí tohoto typu pouze pro 100 osob. O akci byl i přes vládní restrikce enormní zájem a vstupenky byly vyprodány během tří dnů. Organizace SZM Příbram bude nyní vstupné v plné výši vracet oproti zakoupené vstupence, a to od středy 1. prosince, až do konce roku, na recepci zimního stadionu.

„Za zájem o akci všem moc děkujeme a bereme si to jako motivaci do pořádání dalších ročníků. Trhá nám srdce, že děti přicházejí o krásné zážitky, kterým například Čertovský Novák každoročně je, a  proto jsme byli rozhodnutí, jít s pořádáním akce až na hranu. Za hranu už ale nepůjdeme. Jednak za hranu vládních nařízení ale také za hranu zdravého rozumu, kdy sami vidíme, jak je nyní situace vážná. Počty nově nakažených stoupají a situace v nemocnicích, včetně té příbramské, je vážná. Nesmírně si vážíme práce zdravotníků a dalších složek IZS a obcházení či ohýbání nastavených pravidel by minimálně vůči nim bylo silně neetické. Zároveň chceme chránit i osoby podílející se na programu a organizaci akce, kdy již nyní nám někteří z nich hlásí, že jsou nemocní a situace by se mohla rychle zhoršit. Z těchto důvodů se akce zcela ruší,“ říká ředitel SZM Jan Slaba.

Přes zrušení akce bude na Novém rybníku od pondělí 29. listopadu nazdobený a rozsvícený vánoční strom. „Ozdoby na vánoční strom na Nováku vyráběly děti z příbramských základních škol a my jim za to moc děkujeme. Ozdoby jsou krásné, doporučujeme všem se průběžně přijít do areálu podívat a nasát alespoň trochu té vánoční atmosféry, spojené s příjemnou procházkou venku,“ dodává závěrem Slaba a přeje všem pevné zdraví.

 

Miroslava Poláková,

tisková mluvčí SZM Příbram

Komentáře