Soutěž na výstavě o legionářích na Příbramsku stále nemá vítěze

PŘÍBRAM – V budově archivu je k vidění velmi zajímavá výstava o československých legionářích s názvem Život a cesty československých legionářů se zaměřením na ty, kteří pocházeli z Příbramska. V rámci výstavy byla také vyhlášena soutěž o knihu Legionáři Příbramska od ředitele Hornického muzea Josefa Velfla a kolektivu jeho spolupracovníků.

„My jsme zjistili, že v meziválečném období se jedna z příbramských ulic jmenovala ulice Legií a se ptáme, jestli někdo ví, jak se dnes tato ulice jmenuje?“ přiblížila soutěžní otázku ředitelka archivu Věra Smolová.

Odpovědi s kontaktem je možné vhodit při návštěvě výstavy v budově příbramského archivu do připravené schránky. Několik odpovědí už přišlo, ale bohužel všechny byly špatné. My vám proto napovíme, že ulici Legií byste v meziválečném období našli ve staré Příbrami…

Výstava Život a cesty československých legionářů se koná u příležitosti 100. výročí založení Československé obce legionářské a kromě výzbroje či výstroje československých legionářů,  jsou na ní k vidění i dosud nezveřejněné fotografie ze Dnů brannosti v Příbrami v roce 1935 a příbramských oslav z roku 1936.

Výstavu je možné zatím navštívit do 30. listopadu, ale podle slov Věry Smolové se bude kvůli zájmu prodlužovat. Více o výstavě ve videu.

Komentáře