Parkoviště pod Svatou Horou by se hodilo jako záchytné, sloužit tak bude ale jen z části

PŘÍBRAM – Nedostatek parkovacích míst se ve městě skloňuje ve všech pádech už řadu let. Nicméně stále zatím chybí velké parkovací plochy či parkovací domy, které by mohly aspoň částečně tento problém vyřešit. V souvislosti s tím se jeví poněkud nešťastně krok minulé koalice ANO a TOP 09, kdy parkoviště pod Svatou Horou pronajala soukromé osobě.

Toto parkoviště, kde se loni i letos konalo například promítání autokina, je v poměrně ideální vzdálenosti od historického centra města a tak by bylo dobrým místem pro záchytné parkoviště. Bohužel se kvůli pronájmu tento záměr zřejmě naplní jen z části. „Pronájem se rušit nebude. S nájemcem byla učiněna dohoda, že několik desítek míst bude vyčleněno pro funkci záchytného parkoviště,“ prozrazuje záměry v souvislosti s možným využitím plochy tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Stejně jako loni i letos se na parkovišti pod Svatou Horou konalo promítání autokina. Podle informací, které nám příbramská radnice poskytla, město za užití parkoviště pro autokino neplatilo pronájem, ale za vybrané dny došlo ke snížení platby nájemného. Loni, byla plocha parkoviště pro tento účel poskytnuta bezplatně.

Dodejme, že plochu parkoviště pod Svatou Horou v dubnu 2018 tehdejší koalice ANO a TOP 09 pronajala na dobu 15 let manželům Žůrkovým za cenu 203 144 Kč za rok, s tím, že přilehlém pozemku, který jim město prodalo, do roku 2023 postaví kavárnu s WC a půjčovnou drobného sportovního náčiní.

Komentáře