Parkoviště na Drkolnově zahájí provoz

Nové parkoviště nabídne 86 míst.

PŘÍBRAM – Vzhledem k zavádění změn v systému parkování na Drkolnově se zítra pro veřejnost otevře parkoviště u Březohorského hřbitova. Řidičům nabídne 86 míst pro osobní automobily, součástí plochy je i nové veřejné osvětlení.

 Pomoci vyřešit potíže s parkováním v Příbrami by mohla nově vznikající parkoviště v systémech P+R (park and ride), B+R (bike and ride) a K+R (kiss and ride). První ze tří nově budovaných parkovišť se do zkušebního provozu otevírá v prostoru u Březohorského hřbitova. „Parkoviště otevřeme v úterý 19. června ve zkušebním provozu, během kterého bude na základě požadavku Krajské hygienické stanice provedeno měření hluku vzhledem k obytné zástavbě. Po vyhodnocení měření by mělo být parkoviště uvedeno do trvalého užívání,“ uvedl starosta Jindřich Vařeka.

Druhé parkoviště na Drkolnově, severně od křižovatky ulic Drkolnovská, Jana Drdy a Šachetní by mělo být uvedeno do trvalého užívání po vydání kolaudačního souhlasu – předpoklad je do 29. června. Jedná se o parkoviště s veřejným osvětlením, typu P + R, s kapacitou 34 osobních automobilů.

„V rámci realizace obou parkovišť na Drkolnově navíc došlo k výměně vodovodu a kanalizace pod oběma parkovišti,“ říká místostarosta Václav Švenda s technickou informací, že pojezdové plochy parkoviště jsou asfaltové a parkovací stání ze zámkové dlažby. „Součástí stavby bylo i vysazení jednadvaceti stromů,“ dodává.

Třetím parkovištěm, které se staví, je v Čechovskéá ulici (včetně K+R), a bude dokončené do konce prázdnin.

Komentáře