Parkovací dům u finančního úřadu vyjde skoro na 50 miliónů

PŘÍBRAM – Už několik měsíců se v Příbrami mluví o stavbě parkovacího domu. Ten by měl vzniknout u autobusového nádraží a sloužit by měl lidem, kteří z Příbrami dále pokračují například za prací autobusy. Rozpočet stavby se pohybuje kolem 50 milionů korun a většinu nákladů by měla pokrýt dotace od Státního fondu dopravní infrastruktury.

Umístění parkovacího domu je naplánované na části parkoviště u autobusového nádraží naproti budově finanční správy. Jeho realizací by měla navýšit kapacita parkovacích míst v této části města z 66 na téměř dvě stovky. „Cílem je, aby se uvolnilo více míst v centru, kde lidé nechávají auta a odjíždějí třeba z Jiráskových sadů do Prahy. Tohle by bylo centrální místo, kde by mohli zaparkovat,“ uvedl příbramský místostarosta Václav Švenda. Podle vedení města se v současné době řeší i to, kolik pater bude parkovací dům mít.

Studie už je hotová, ale město tlačí čas při podání žádosti. „Projekt by byl letos v létě a stavět bychom mohli začít na jaře příštího roku,“ uvedl radní Václav Dvořák. Parkovací dům by tak řidičům mohl začít sloužit ještě už příštím v roce.

Komentáře