Památník Antonína Dvořáka bude hostit mladé hudebníky

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě.

VYSOKÁ U PŘÍBRAMĚ – Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě se stane dějištěm Festivalu základních uměleckých škol Středočeského kraje. Součástí programu budou jak festivalové koncerty, tak vernisáž výstavy a od 18 hodin také slavnostní galakoncert. Pořadatelem festivalu je ZUŠ Příbram.

V rozmězí od 10 do 13:30 vystoupí vítězové krajských kol Soutěže žáků ZUŠ, následovat bude od 16:30 venisáž výstavy a vrcholem programu bude zmíněný galakoncert v jehož rámci vystoupí Duo Teres. „Festival je pro žáky základních uměleckých škol vyvrcholením jejich celoroční, případně mnohaleté práce. Setkání mladých hudebníků a výtvarníků nebo žáků literárně-dramatického oboru je pro všechny účastníky příležitostí ukázat svůj talent a zároveň vidět a slyšet své vrstevníky. Současně jde o poděkování jejich pedagogům za kvalitní přípravu,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

Už 16. ročník festivalu ZUŠ Středočeského kraje, který se bude konat 7. května, navazuje na krajská a národní kola soutěží pro ZUŠ vyhlašovaná Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Během akce se představí na 80 mladých umělců z hudebního, výtvarného a literárně-dramatického oboru.

Ve Středočeském kraji je aktuálně 68 základních uměleckých škol. Pod správou kraje jich je 11, většinu zřizuje město a část je soukromých.

Komentáře