Osm nehod s lesní zvěří v tomto týdnu

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Několik srážek s lesní zvěří museli v týdnu řešit dopravní policisté. K událostem došlo od nedělní noci do úterního rána. Celkem v osmi případech na příbramských silnicích se srazilo vozidlo s lesní zvěří, způsobená škoda přesáhla 300 tisíc korun.

Tři případy se staly na Dobříšsku, tři u Příbrami, jeden na Sedlčansku a jeden na Březnicku. Pod kola projíždějícího auta vběhla čtyřikrát srna či srnec, dvakrát zajíc, jednou divoké prase a jednou jelenec.

„V loňském roce řešili dopravní policisté na Příbramsku přes 250 srážek se zvěří. Nejčastěji vbíhala do jízdní dráhy autům srnčí zvěř, poté divoká prasata, ale občas také jelen, daněk, zajíc nebo liška. Zvěř se pohybovala na komunikacích nejvíce v nočních či brzkých ranních hodinách,“ připomněla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Srážce lze nejlépe předejít, když se řidiči plně věnují řízení a jsou neustále obezřetní. Podle policie je nejlepším preventivním opatřením před těmito nehodami nízká rychlost jízdy, tím vzniká prostor pro včasnou reakci. „Pokud motorista spatří zvěř včas, je nutné sešlápnout brzdový pedál a použít výstražné zvukové znamení. Jestliže již nejde srážce nijak zabránit, potom nezbývá než intenzivně brzdit a neuhýbat. Úhybný manévr je mnohem víc nebezpečný, hrozí například přejetí do protisměru a čelní náraz do protijedoucího auta nebo náraz do stromu u silnice,“ dodává policejní mluvčí.

Komentáře