Oprava silnice mezi Chraštičkami a hranicí kraje končí. Zmizí i kolony

Foto: ŘSD

PŘÍBRAMSKO – Ředitelství silnic a dálnic uvede dnes po 14. hodině do provozu jako celek opravený úsek silnice I/4 mezi Chraštičkami a hranicí Středočeského a Jihočeského kraje. V rámci tohoto úseku se opravila vozovka a odvodnění komunikace v celkové délce přes šest kilometrů.

„Tato část komunikace navázala na úsek Milín-Chraštice, který se opravoval v období podzim 2020 – léto 2021, se tak opravilo téměř 11 kilometrů středočeské části této důležité a dopravně vytížené silnice, kde projede v průměru 12 000 vozidel denně. V součtu oprava této středočeské části od Milína až na hranici kraje vyšla na 150 mil. Kč bez DPH,“ uvedl Martin Buček z tiskového oddělení ŘSD.

Po zbytek letní sezóny tak řidiče už nebude trápit kyvadlově řízená doprava v souvislosti s probíhající opravou ani s pravidelnými jarními velkoplošnými výspravami vozovky, které v tomto úseku brzdil dopravu vždy na jaře. „Samozřejmě i nadále je nutné počítat s omezeními vyvolanými realizací provozní údržby jako je například sekání zeleně, oprava svodidel a podobně, která probíhá v závislosti na ročním období nebo je vyvolána událostmi v souvislosti  s provozem na komunikaci či například dopravní nehody,“ dodává Martin Buček.

Komentáře