O osudu lip v ulici 28. října opět rozhodne anketa

Ulice 28. řijna.

PŘÍBRAM – Radnice se opět zabývá možností kácení lip v ulici 28. října. Touto otázkou se zabývalo už předchozí vedení města v souvislosti z rekonstrukcí březohorského sídliště. Tehdy lidé v anketě kácení odmítli. Formou ankety budou rozhodovat i nyní.

Na vedení města se obrátilo několik občanů, kteří byli ve spodních patrech domů v ulici 28. října s tím, že vzrostlé stromy jim stíní okna do bytů. Radnice chce proto opět uspořádat pro obyvatele této ulice anketu, ve které rozhodnou o dalším postupu. „Tentokrát bychom ale ty otázky položili malinko jinak, než tomu mylo v minulosti. Rádi bychom dali občanům na výběr, zda chtějí, aby bylo provedené kácení ob strom, aby ty ostatní stromy nebyly ničím tísněné a zároveň, aby se ta ulice prosvětlila,“ vysvětlil příbramský starosta Jindřich Vařeka.

Podle jeho slov by každá z domácností v ulici 28. října dostala jeden anketní lístek. Ten bude označený tak, aby nebylo možné hlasovat víckrát než jednou. „Minule byly ty otázky zadané poměrně nešťastně a ty odpovědi se daly vyložit i tak, že řada lidí je proti tomu kácení,“ komentoval průběh minulé ankety radní Václav Dvořák s tím, že stejně, tedy kácením ob strom se před třemi lety řešila podobná situace v ulici Aloise Jiráska, kde se ukázalo, že tento způsob byl vyhovující. Anketní lístky by lidé z ulice 28. října měli dostat někdy po Novém roce.

Komentáře