Nový program Hornického muzea Příbram oživí vzpomínky horníků

Foto: Hornické muzeum Příbram

PŘÍBRAM – Hornické muzeum Příbram připravilo na víkend 24. 6.–25. 6. zcela nový program pro rodiny s dětmi od 3 let, který se bude odehrávat v areálu dolu Anna. Jak jeho název „Dědo, jak to tenkrát bylo?“ napovídá, hlavní náplní budou vzpomínky na práci a život horníků na Příbramsku.

Bývalí horníci a jejich vnučky návštěvníky zavedou svým dialogem zejména do 2. poloviny 20. století, zmíní se ale i o starších dobách. Interaktivní a pro děti přívětivou formou se zde dozvíte mnoho zajímavých informací od pamětníků, svezete se důlním vláčkem, prohlédnete si část zdejšího podzemí a také nádherný parní těžní stroj. Muzeum na tuto akci zve nejen rodiče s dětmi, ale i prarodiče – někteří z nich pojednávanou dobu v Příbrami zažili, jiní o ní možná slyšeli vyprávět své blízké.

Začátek programu je vždy v celou hodinu, první začíná v 9:00, poslední v 17:00. Muzeum doporučuje předchozí rezervaci na čísle 318 630 149, kapacita vláčku je omezená. Vstupné činí 60 Kč, jako bonus dostanou návštěvníci možnost zúčastnit se navazující prohlídky podzemí za sníženou cenu 10 Kč.

Komentáře