Novou knihu o životě v Příbrami po třicetileté válce představí Věra Smolová hned dvakrát

Autorka knihy Věra Smolová (vlevo). Foto: archiv města Příbram
PŘÍBRAM – Ředitelka příbramského archivu a historička Věra Smolová nedávno vydala zajímavou knihu o neobyčejném mlynáři, skrz jehož osudy čtenáři poznávají  život v barokní Příbrami. Nyní ji konečně může detailněji představit veřejnosti.
 
Poprvé to bude v sobotu 12. června na kometované vycházce, při níž Věra Smolová představí zájemcům o příbramskou historii „Mlýny na Litavce“.  Sraz účastníků je ve 13 hodin u kostela v Bohutíně a kroky je pak dovedou po devět kilometrů dlouhé trase až k areálu Kovohutí ve Lhotě u Příbramě. Prodej vstupenek začíná 7. června a lze je koupit buď ve studovně Knihovny Jana Drdy nebo v infocentru v Pražské ulici. Jedna vstupenka stojí 50 korun. Ovšem kapacita učástníků je i kvůli stále patícím vládním nařízením omezená.
 
Podruhé se s knihou Věry Smolové „Mlynář Martin Fiala jinak Kocour“ může veřejnost blíže seznámit při autorském čtení v úterý 22. června od 18 hodin v Knihovně Jana Drdy. „Při pěkném počasí se sejdeme na dvoře knihovny na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami, když bude sychravo, přesuneme se do ústřední půjčovny pro děti v 1. patře,“ uvádí knihovna na Facebooku. Rezervace míst na telefonním čísle 775 919 233 nebo e-mailu studovna@kjd.pb.cz je nutná, vstupné je však dobrovolné.
Hned první den po distribuci knihy se díky komunikačním možnostem internetu ozval jeden z potomků mlynářů Fialů jinak Kocourů, jehož devětkrát praděd Fiala jinak Kocour se narodil před 400 lety. Ráno si knihu koupil. V poledne poslal zprávu: „Knížka je moc hezky napsána.“ A večer dodal: „Vaše knížka představuje moc hezké svědectví doby, jsem za polovinou.“
Kéž by se našlo hodně čtenářů, kteří se do jejích stránek ponoří se stejným zájmem zjistit, jak naši předci v dobách po třicetileté válce opravdu žili.
 
 

Komentáře